• slayt
Duyurular

NORVEC PAZAR ARASTIRMASI 

DANISMANLIK HIZMETLERI HAKKINDA

Turk firmalarimiz Norvec genelinde pazar arastirmasi ve danismanlik hizmetleri icin, Dernek yonetim uyemiz Sn.Özgur Levent Katirci bey ile iletisime gecmeleri rica olunur.

info@norpos.no

https://norpos.no/

 


DUYURU

 

01.03.2016 Tarihinden itibaren reklam alanlarimiz ucrete tabii olup uyelerimiz icin uygun paket hizmetleri sunulmaktadir .

DETAY

www.efesolutions.no


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 13,6801   13,7048
EURO 15,4548   15,4826
       
İş Verenler
T.C. OSLO BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ PERSONEL ALIM İLANI E-posta: oslo@ticaret.gov.tr Telefon: + 47 21 39 39 72
Cumhurbaşkanımız Stine’ye sahip çıkamaz mı?

İki kadın var; Nuriye Gülmen ve Stine Gulbrandsen.
Biri Türkiye’de, diğeri Norveç’te yaşıyor.
Tanıdığınızı sanıyorsunuz ama önce ilk kadını; Nuriye Gülmen’i anlatalım:
Son olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde öğretim görevlisiydi.
Ona akademisyen diyorlar.
9 Mayıs 2012'de Kütahya’da yapılan bir terör örgütü operasyonunda gözaltına alınarak Sincan F Tipi Cezaevi’ne gönderilen, 2013'te Gezi vandalları arasında yıkıcı eylemlere karıştığı için tutuklanarak 109 gün cezaevinde yatan, 2015'te ise Eskişehir'de yine bir terör örgütü adına faaliyet yürüten şahıslara yönelik yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınan ve “Terör Örgütü Propagandası Yapmak, Suçu ve Suçluyu Övmek” suçlarından defalarca tutuklanan bir “akademisyen”den bahsediyoruz. 
Bu yüzden geçen yıl KHK ile ihraç edildi.
270 gündür de yine hakkında dört soruşturma olan ve öğretmenlikten ihraç edilen ekürisi Semih Özakça ile “açlık grevi” adı altında bir gösteri sunuyorlar. Batı medyası ve işbirlikçi yerli yandaşları da onların lastik gibi uzatılan “açlık grevi’ni ısıtıp ısıtıp Türkiye’nin önüne sürüyor, ülkemize “insan hakları dersi” veriyorlar. Nuriye Gülmen’in hakkındaki kabarık suç dosyası ise unutulup gidiyor böylece.
Tezgâh gayet güzel.
 
STİNE GULBRANDSEN DE AÇLIK GREVİNDE
 
Aşağıda fotoğrafı olan Stine Gulbrandsen dediğimiz gibi Norveç’te yaşıyor.
Bir anne. Yıkılmış, perişan edilmiş ve çaresiz bırakılmış bir anne.
Çünkü kucağındaki dünya tatlısı iki çocuğu, Norveç'te, adı Barnavernet olan, aslında çocuk ticareti yapan "çocuk esirgeme kurumu"nun elinde.
 

Yıllardır uydurma nedenlerle elinden alınan çocuklarının hasretiyle yanıp tutuşan onlara kavuşabilmek için Stine Gulbrandsen şimdi AÇLIK GREVİNE başladı.
Ama Nuriye Gülmen’inki gibi çakma değil, harbiden açlık grevi.
Tesadüfe bakın, Stine Gulbrandsen de cezaevinde iki ay hapis yatmış bir kadın. Ama o bir terör suçundan cezaevinde yatmadı.
O sadece çocuklarını istiyordu.
Stine iki yıl önce çocuklarıyla buluşabildiği ender zamanlardan birinde küçük kızının anlattıklarından onun yurtta tacize uğradığını anladı ve kurum müdürünün yanına giderek durumu iletti.
Lâkin acımasız ve kötü ruhlu kurum müdüründen aldığı cevap, herkesi çılgına çevirecek cinstendi:
“Senin kızın da buna izin veriyor demek ki...”
Bir anda gözü dönen Stine Gulbrandsen, yerde süs olarak duran bir madenci heykelinin çekicini aldığı gibi yönetici kadına fırlattı. Ahlaksız kadının bir yerine isabet etmedi ama Stine iki ay hapis yattı.
İstanbul’a gelmişti, programıma konuk olmak için.
“Dönüşte gidip teslim olacağım” demişti.
Bu konuyu öyle çok işledim ki ATV Avrupa kanalındaki Avrupa’da Gündem programında. Pek çok mağduru konuk edip dertlerini paylaştık seyircilerimizle. Daily Sabah gazetesi de çok ayrıntılı bir araştırma analiz-haber yayınladı Ayla Terzioğlu imzasıyla.
 
BORSADA İŞLEM GÖREN “ÇOCUK ESİRGEME KURUMU”
 
Stine Guldbrandsen gibi binlerce aileyi perişan eden Barnavernet’nin dosyası hayli kabarık.
Evet, Barnavernet alenen çocuk ticareti yapıyor. Bunu ajitasyon olsun diye söylemiyorum. Barnavernet aynı zamanda özerk bir şirkete dönüştürülmüş durumda ve şirketin en büyük hissedarı da Norveç'in zengin ailelerinden biri olan Wallenberg ailesi. Dahası “Çocuk esirgeme kurumu” adı altındaki bu şirket Norveç borsasında işlem görmekte. Norveç devleti çocuk başına şirkete yüklü paralar verdiği için, ailelerin elinden ne kadar çocuk alırlarsa o kadar çok para kazanıyorlar. Nitekim şirket çalışanları her çocuğu ailelerinden kopardıklarında pasta kesip kutlama yapıyorlar, çünkü çocuk başına yüklü miktarlarda prim alıyorlar.
Bu barbarca çocuk istismarından ve ticaretinden Türk ve göçmen aileler de etkileniyor. Bazı Türk aileler çocuklarını kaçırıp Türkiye’ye yerleştiler. Onlar arasında Türklerle evlenen Norveç orijinli insanlar da var.
 
NURİYE DİYE SAYIKLAYAN BATI, STİNE’YE KÖR VE SAĞIR
 
Sonuçta Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’yı gündemde tutarak ülkemizi demokrasi üzerinden sıkıştırmaya çalışan Batı, çocuk ticareti yapan Barnavernet’ye ve Stine Gulbrandsen’e kör, sağır ve dilsiz. 
Teröristlere insan hakları kavramı üzerinden sahip çıkacak kadar riyakâr olan Batılı ülkelerin yöneticilerine ve medyasına gerçek insan hakları dersini vermek için ülkemizin Stine Gulbrandsen ve Norveç’teki insan hakları savunucularına sahip çıkması gerekir.
Bu yüzden Cumhurbaşkanımıza, Devletimize, Hükûmetimize ve Dışişleri Bakanlığı’na sesleniyorum:
Lütfen Stine’nin çığlıklarına kulak verin!.....

Fuat Ugur 


15.10.2020

Okunma Sayısı: 1355


54.198.139.112
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
İhale Dosyalı Talep Formu

Notid - Norveç Türk İşadamları Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top