• slayt
Duyurular

NORVEC PAZAR ARASTIRMASI 

DANISMANLIK HIZMETLERI HAKKINDA

Turk firmalarimiz Norvec genelinde pazar arastirmasi ve danismanlik hizmetleri icin, Dernek yonetim uyemiz Sn.Özgur Levent Katirci bey ile iletisime gecmeleri rica olunur.

info@norpos.no

https://norpos.no/

 


DUYURU

 

01.03.2016 Tarihinden itibaren reklam alanlarimiz ucrete tabii olup uyelerimiz icin uygun paket hizmetleri sunulmaktadir .

DETAY

www.efesolutions.no


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,5589   18,5923
EURO 18,3543   18,3873
       
İş Verenler
T.C. OSLO BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ PERSONEL ALIM İLANI E-posta: oslo@ticaret.gov.tr Telefon: + 47 21 39 39 72
İrlandalı vekil sessiz kalmadı! Avrupa'ya ırkçılık dersi: Ukrayna ve Afganistan'a çifte standart uyguluyorsunuz

Avrupa Parlamentosu'nda yer alan İrlandalı kadın milletvekili Clare Daly, Ukrayna savaşı ile ortaya çıkan Avrupa'nın mültecilere uyguladığı çifte standarta sessiz kalmadı. Afgan halkına negatif ayrımcılık yapıldığını söyleyen Daly, "Derilerinin rengi mi? Beyaz olmadıkları için mi? Avrupalı olmadıkları için mi? Sorunlarının bir ABD silahından veya ABD işgalinden kaynaklanması mı?" dedi.

Avrupa Parlamentosu'nun İrlandalı kadın milletvekili Clare Daly, Ukrayna'daki savaşı gündeminden bir an olsun bile düşürmeyen parlamentonun Afganistan topraklarında yaşanan olaylara sessiz kalmasını sert bir şekilde eleştirdi. AP oturumunda yaptığı konuşmada Ukrayna ve Afganistan'a çifte standart uygulandığını ifade eden Daly, parlamentoda bulunan milletvekillerine Ukrayna'nın yanında Afgan halkının yaşadığı insani dramı neden önemsiz bulduklarını sordu.

 

"HİÇBİR YERDE BAHSEDİLMİYOR"

Parlamento üyesi Daly, konuşmasında şu sözleri kullandı: "Hiç şüphe yok ki masum sivillerin hayatlarının efendilerinin savaşlarında feda edildiği felaket krizleri zamanlarında yaşıyoruz. Evet, Ukrayna'da ama sadece Ukrayna'da değil. Son genel kuruldan bu yana on binlerce Afgan vatandaşı, gıda ve güvenlik arayışıyla kaçmak zorunda kaldı. 5 milyon çocuk kıtlık, ıstıraplı ve acılı ölümle karşı karşıya, çocuk yaşta evliliklerde yüzde 500 artış görüldü ve hayatta kalsınlar diye satılan çocuklar. Ondan bahsedilmiyor. Burada değil, hiçbir yerde bahsedilmiyor."

"AFGANİSTAN'IN GENEL KURULDA BAHSİ BİLE GEÇMİYOR"

İrlandalı vekil Daly, Ukrayna'da yapıldığı gibi Afganistan'daki drama ilişkin farkındalık yaratan herhangi bir televizyon yayını yapılmadığını veya acil insani yardım ve müdahalede bulunulmadığına serzenişte bulunarak "Özel bir toplantı yok, bu genel kurulda bahsi bile geçmiyor. Afgan heyetleri yok, açıklama yok. Aman tanrım, insani krizlerini bu kadar önemsiz yapan şeyin ne olduğunu merak ediyor olmalılar" dedi. y

"BEYAZ OLMADIKLARI İÇİN Mİ?"

Konuşmasına Afgan halkına yapılan negatif ayrımcılığın nedenini sorarak devam eden Daly "Derilerinin rengi mi? Beyaz olmadıkları için mi? Avrupalı olmadıkları için mi? Sorunlarının bir ABD silahından veya ABD işgalinden kaynaklanması mı? Ülkelerinin servetinin çalınması kararının, Rus değil de despot bir ABD başkanı tarafından alınması mı? Çünkü tanrım, bütün savaşlar kötüdür ve tüm kurbanlar desteği hak eder ve o noktaya gelene kadar hiçbir şekilde güvenilirliğimiz yok." ifadelerine yer verdi.

Ozgur Levent 

 


11.03.2022

Okunma Sayısı: 198


18.208.132.74
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
İhale Dosyalı Talep Formu

Notid - Norveç Türk İşadamları Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top