• slayt
Duyurular

NORVEC PAZAR ARASTIRMASI 

DANISMANLIK HIZMETLERI HAKKINDA

Turk firmalarimiz Norvec genelinde pazar arastirmasi ve danismanlik hizmetleri icin, Dernek yonetim uyemiz Sn.Özgur Levent Katirci bey ile iletisime gecmeleri rica olunur.

info@norpos.no

https://norpos.no/

 


DUYURU

 

01.03.2016 Tarihinden itibaren reklam alanlarimiz ucrete tabii olup uyelerimiz icin uygun paket hizmetleri sunulmaktadir .

DETAY

www.efesolutions.no


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,5589   18,5923
EURO 18,3543   18,3873
       
İş Verenler
T.C. OSLO BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRLİĞİ PERSONEL ALIM İLANI E-posta: oslo@ticaret.gov.tr Telefon: + 47 21 39 39 72
Norveç yatırım fonu, Uygur Türklerini zorla çalıştıran bir Çinli firmaya yatırımı durduruyor

Norveç'e ait dünyanın en büyük varlık fonu, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur azınlığın zorla çalıştırılması ile bağlantılı olduğu düşünülen bir Çinli firmadan yatırımlarını çekeceğini açıkladı.

Spor ekipmanları ve kıyafetleri üreten Li Ning adlı firma hakkında yazılı açıklama yayınlayan Norveç Merkez Bankası, Çinli üreticinin "insan haklarının ağır şekilde ihlaline katkıda bulunmasının kabul edilemez görülmesinden dolayı" yatırımlarını durduracağını belirtti.

Ahlak Kurulu'nun yatırım fonuna sunduğu rapor doğrultusunda bu kararın alındığının altını çizen Merkez Bankası, öneri niteliği taşıyan metinde bölgedeki çalışma kamplarında üretim yapan bir tedarikçi ile Li Ning'in bağlarının bulunduğunu ifade etti.

2021 sonunda değeri bin 376 milyar dolara ulaşan fon, Li Ning'in hisselerinin yüzde 0,59'unu elinde bulunduruyordu. Satılan bu payın değerinin yaklaşık 1,5 milyar Danimarka Kuronu (yaklaşık 220 milyon dolar) olduğu belirtildi.

Bombardier takibe alındı

Merkez Bankası ayrıca Güney Koreli tekstil grubu Hansae Yes24 ve Tayvanlı Nien Hsing Tekstil'in de gözlem listesinden çıkarıldığını açıkladı. Şirketlerinde çalışma haklarının sistematik bir şekilde ihlal edildiğinden şüphelenilen bu iki şirket böylece fonun ilişkisini kesebileceği şirketler arasına girdi.

Öte yandan altı ülkede yolsuzluk iddialarının hedefindeki havacılık sektörünün önde gelen firmalarından Kanadalı Bombardier'nin de gözlem listesine alındığı belirtildi.

Norveç Varlık Fonu, geçen yıl Batı Şeria'daki yasa dışı İsrail yerleşimlerinin inşasında yer alan iki İsrailli şirketi "uluslararası hukuku ihlal ettiği" gerekçesiyle fondan çıkarmıştı.


11.03.2022

Okunma Sayısı: 334


18.208.132.74
DİĞER HABERLER

Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
İhale Dosyalı Talep Formu

Notid - Norveç Türk İşadamları Derneği

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top